Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

„Poszukiwane” spoty reklamowe.
Na spoty reklamowe spoglądamy w wielu sytuacjach: podczas podróży, w trakcie stania w kolejce, w chwili oczekiwania na autobus, czy pociąg oraz po prostu w trakcie spaceru. Odruch spojrzenia na reklamę w centrum miasta, czy w osiedlowym sklepiku jest mimowolny, często niekontrolowany, odbywający się poza świadomością. Nasz mózg, który do tej pory był torpedowany masą informacji, podczas chwili wytchnienia, o dziwo, domaga się kolejnych stymulacji. Potrzebuje jakiegoś punktu odniesienia. Zazwyczaj znajduje go w spocie reklamowym.

Możliwości wykorzystania spotów reklamowych.

Z każdym rokiem rosną możliwości wykorzystania nośników reklamy. Zwiększa się również świadomość ich siły oddziaływania. Nic dziwnego, że plansze do wyświetlania spotów mają nawet małe sklepiki osiedlowe. Można na nich umieścić reklamy informujące o aktualnych promocjach w sklepie lub wynająć miejsce reklamowe innym firmom. Typowymi miejscami umieszczania ekranów reklamowych są również stacje metra, wnętrza tramwajów i autobusów.

Spoty reklamowe wyświetla się również na ogromnych ekranach diodowych, wykorzystujących energooszczędną technologię LED o niezwykłej jakości obrazu. Te z kolei ze względu na swoją siłę przebicia najczęściej umieszcza się w centrum miasta, na najbardziej ruchliwych, co jednocześnie oznacza – najbardziej zakorkowanych skrzyżowaniach. Długie stanie w sznurku pojazdów zmusza kierowców do przeczytania wszystkich informacji pojawiających się na ekranach. To z kolei zwiększa siłę przekazu oraz skuteczność danej formy reklamy.

Tani jak spot

Mnogość miejsc, w których można pokazać swój spot reklamowy decyduje o tym, że ta forma reklamy jest relatywnie tania. Konkurencja wśród firm oferujących miejsce na spot sprawia, że ceny podlegają często negocjacji. Ponadto oferty firm zajmujących się tworzeniem spotów reklamowych są coraz bardziej przyjazne klientom. Pozwalają przy wykorzystaniu niewielkich kosztów stworzyć profesjonalną formę reklamy. Dzisiaj niemal każdy może sobie pozwolić na stworzenie spotu reklamowego. Dlaczego więc nie skorzystać z tej możliwości?